Lente veiling 2024

SCHRIFTELIJKE LENTEVEILING VAN FILITALIA. NIEUW EN OUD MATERIAAL.

SCHRIFTELIJKE BIEDINGEN TOT 31 MAART 2024, 21.00 UUR PER EMAIL: filitalia@upcmail.nl

Nr.o/*jaartalDe kavels zijn allemaal afgebeeld op www.filitalia.nlcat.inzet
Wij beginnen met leuke partijtjes OUDE STATEN. Prachtig vergelijkingsmateriaal uit een stokoude verzameling op kaartjes opgestoken.
1o1852MODENA, kaartje met 6 zegels waarbij goede kwaliteit 20.00
2o1850LOMB.-VENETO Kaart met 10 zegels waarbij zeer goede20
3o1850Lomb-Veneto. Kaart met 7 zegels. Alles echt, maar 2e keus 10.00
4o1858NAPOLI. Kaartje met 7 goede zegels. Hoge cat waarde 900.00 20.00
5o1859Modena. Gov. Provissorio. 5 zegels oud maar waarschijnljk vals 6,000.00 10.00
6o1852PARMA. Kaart met 10 zegels vals en echt 10.00
7o1859ROMAGNE. Kaart met complete serie. Te mooi om waar te zijn… 10.00
8o1861SARDEGNA. Grote kaart met enorm leuke collectie. Veel stempels. Veel echt.50 ex. 35.00
9o1859SICILIA. Kaart met 14 zegels. Geen garantie op echtheid. 10.00
10o1851TOSCANA. Nr. 4. De 1 Grana op grijs papier mooi exemplaar. 275.00 25.00
11o1857TOSCANA nr. 13, de 2 Grana op wit papier op briefstukje 360.00 25.00
12o1851TOSCANA. Kaartje met 7 zegels ter vergelijk echt en vals. 10.00
13**1861Regno di Sardegna, Krantenzegels nrs. 19 en 20, twee zeer mooie, echte zegels 515.00 30.00
REGNO d'ITALIA
14**1863Regno. Nr 12/13 de 15 c. grote kaart met 20 ongebruikte ex. Uitzoeken 10.00
15o1863Regno. T.22h. 2 Lire met kopstaand watermerk. Zeer zeldzaam 2,200.00 100.00
16o1863Regno L. 18f-g, 15c met watermerk kopstaand en gedeeltelijk lettere. RRRR 1,375.00 50.00
17**1879REGNO Umberto I. 3 waarden 20, 25 en 30c mooi met volle gom en geringe plakkerresten 920.00 45.00
18o1879REGNO Umberto I, de 30c echt gestempeld (niet gekeurd) prachtige centrering 4,500.00 45.00
19o1879REGNO Umberto I, de 2 Lire oranje echt gestempeld niet gekeurd, goede tanding 650.00 45.00
20o1879REGNO Umberto I, de 2 Lire met zeldzaam ruitstempel. Supermooi650++ 50.00
21o1889REGNO Umberto I, de 5 lira groen/rood echt gestempeld, tanding wat minder 3,000.00 40.00
22**1889REGNO Umberto I, nr.46, de 35 c. bijna PF 1,100.00 20.00
23o1892REGNO UMBERTO I nr 64, de 5 Lire rood en blauw zeer mooi gestempeld 500.00 40.00
24**1890REGNO S.7 opdruk 2/5, 20/30 en 20/50c. Ongestempeld frisse ex. plakkersporen 550.00 45.00
25(*)1890REGNO 55aeb 2/1,75 Valevole, sterk naar linksboven verschoven opdruk 400.00 25.00
26o1920REGNO nr. 90 15c VE III gestempeld op supporto FLORIO MARSALA, RR!RR 40.00
27o1922REGNO nr. 123 de 10c Congresso 600.00 40.00
28***1922REGNO 128g plaatfout E deformata 180.00 20.00
29o1923REGNO, S.24 Propaganda Fide serie gestempeld 1,600.00 50.00
30**1924REGNO Opdrukserie UNA LIRA klein plakkerspoortje 120.00 10.00
31brfst1923Propaganda Fide 1 Lire, nr. 134 op briefstukje 425.00 35.00
32***1943RSI, de propagandaaanhangsels met GNR opdrukken S. 1602 750.00 75.00
33o1945RSI, nr. 511, 3 Lire duidelijk afgestempeld 25.4.1945 Zeer zeldzame datum! 3 dagen voor de executie van Mussolini en het einde van de RSI.90,00++ 30.00
34***1944RSI, Verona opdrukserie met de hoogste waarde 50 Lire zeer mooi ex. PF 790.00 95.00
Repubblica Italiana (Rep.) (na 1945)
35o1948Rep. S.76 Risorgimento serie incl. 35 L. espressi 200.00 20.00
36o1948REP. S.1530. S. Catherina incl, luchtpost 80.00 12.00
37o1950Rep. S.142 Radiodiffusione Zeer mooi gestempelde serie Luxe! 125.00 15.00
38***1949Rep. S.138 ERP serie Postfris 120.00 12.00
39***1949Rep. S.139 Volta serie postfris 130.00 15.00
Portzegels-segnatasse. BLP. Parastatali.
40**1863Regno. Segnatasse nr.1 verticaal paartje van de 10 c met originele gom (niet mooi) 5,200.00 100.00
41o1869REGNO Segnatasse nr. 2 10c mooi zegel met rondstempel 100.00 14.00
42o1890Regno. Segnatasse nr 22n, decalco van het cijfer 20 45.00 5.00
43o1890Regno. Segnatasse nr. 27b. Dubbeldruk cijfer 1 1,600.00 100.00
44**1955Repubblica 8 Lire segnatasse met WM ster Moeilijk zegel 200.00 25.00
45o1924Regno. Segnatasse Vaglia 4b L. 1, verschoven cijferindruk 550.00 50.00
46o1922Regno. BLP. Nummer 10, 50c met BLP 1,600.00 50.00
47o1924REGNO, reclame aanhangsel nr.18, Tantal bijzonder mooi gecentreerd-ottima 2,000.00 55.00
48o/*1924REGNO Parastatali zegels nr. 26, 37* en 74 Koopje! 560.00 44.00
VERZAMELING LEVANT voor de ALLERLAAGSTE PRIJZEN. Moet weg!
49bfst1908Levant nr. 2 de 10 PARA op 10c.900++ 75.00
50**1908Levant/Costantinopoli nr. 10, 2 exemplaren waarvan 1 met opdruk hoog 600.00 45.00
51**1921Levant nr. 28 de 1 Piastra op 5 c. 850.00 50.00
52**/***1902/1907Levante/Albania 16 en 17, 4 piastre op 1 L. en 20 Piastre op 5 Lire 1,000.00 75.00
53*1908LEVANT. 11 en 12, 1 en 2 Piastre 530.00 40.00
32***1908Levant/Costantinopoli nrs 16 en 17 4pi/1L. en 20pi/5L. Mooi postfris 1,030.00 75.00
54**1908Levant/ Europa/Asia Espr. S.6 en S.7 en nr 3. Gehele gebied compleet 80.00 5.00
55**1909Levant/ Durazzo. S. 19a en 9. 9 waarden 700.00 60.00
56**1909Levant/Gerusalemme. S. 20a, 8 w. compleet met de topper 20 pi/5 Lire postfris (€4375) Zeldzaam goedkoop! 5,000.00 100.00
57**1921Levant/Costantinopoli S. 11 5e emissie 5 waarden 1,000.00 80.00
58***1922Levant/Costantinopoli alle 4 espreszegels postfris, waarbij ook de zeldzame nr. 2. Heel moeilijk te vinden in deze prachtige kwaliteit 2,085.00 150.00
Nu Italiaanse gebieden en Kolonien
59***1905La Canea nr. 3 de 1 c. met onbedrukte bovenrand RRR, niet in Sassone 100.00
60***1914Lemnos soldaten plakzegel Corpos Exp., Orient RRRR 25.00
61bfst1912EGEO Lipso 1e uitgave 7 waarden op briefstukjes met grote noodstempels 25.00
62**1921EGEO. Opdruk Simi nr. 11 op 20c met watermerk 140.00 14.00
63***1918EGEO. Opdruk Rodi nr. 10 op 20c zonder watermerk. Zeldzaam zegel postfris 1,150.00 75.00
64***1912EGEO. Stampalia nr. 4, de 15c. Gom wat ingedroogd 300.00 20.00
65o1893Eritrea nr. 8, de 45c. Met sterk verschoven opdruk, niet in Sassone 50.00 10.00
66o1893Eritrea nr. 11, de 5 Lire mooi gestempeld Optimaal gecentreerd 2,400.00 100.00
67***1916Eritrea nr, 38, de 40c. Michetti Postfris 325.00 35.00
68***1903Eritrea nr. 22, de 10c randstuk POSTFRIS 175.00 20.00
69***1928Eritrea 131, Sog Africani 15c grijs tanding 11 postfris 225.00 30.00
70***/**1903Eritrea, 23,28 en 28 de 20c, 1 en 5 Lire VE III miniem plakkerplekje 64.00 5.00
71***1903Eritrea nr. 25, de 40c bruin redelijk ex. postfris 750.00 50.00
72***1926Eritrea 114, de 1,25 postfris met hoofdletters 275.00 20.00
73o1922Somalia. Nr. 24 opdruk 3/5b op groene olifant. Decalco van het zegel. Gestempeld RR 320.00 50.00
74***1926OLTRE GIUBA, Espressi S.8 70c en 2,50 L. nr. 1 en 2 postfris 450.00 50.00
75o1920SOMALIA. Partijtje. 10 overdrukte zegels waarbij lastige 200.00 30.00
76***1916Somalia. Rode Kruisserie 4 w. postfris. Topkoop. 1,250.00 75.00
77**1924ERITREA. De 5 Lire Manzoni eerste plakker 640.00 76.00
78***1928SOMALIA. Milizia III nr.140-143 Postfris compleet. Uiterst goedkoop! 1,000.00 80.00
79o1932SOMALIA. De Pittoricaserie t/m 10 Lire tanding 12 Weinig aangeboden420.0045.00
80o1932SOMALIA. PITTORIA 75C ROOD MET LINKS EN RECHTS GEDEELTELIJKE TANDING volgens expert Ferrario enig bekend exemplaar 250.00
81o1935SOMALIA. 1935.Pittorica 2,55 Lire tanding 14.(nr. 226) 1,600.00 150.00
82o1935SOMALIA. 1935. Pittorica Topwaarde 20 Lire (nr. 229) lijntanding 14 supermooi gestempeld. Voor een extra lage prijs! 6,000.00 550.00
83prop19151e WO, Fluch dem wortbrüchigen Italiener! 2 sluitzegels van de boze Oostenrijkers 20.00
84krt1939Italiaanse soldaat in Spaanse burgeroorlog. Zeldzame ansicht uit Mallorca met militair tarief 20c. Stempel Ufficio Postale Speciale 10 p.m. (was eigenlijk verboden) 50.00
85o1944Duitse bez. Albanië. Serie S.18 met stempels Tirana en Shejak. RRR 350.00 65.00
86o1944Duitse bezetting Catarro (Kotor) Overdrukte serie S.2 op briefstukjes RR 275.00 45.00
87Br1938REGNO, Propaganda Fuhrer-Dux envelop naar Hamburg met o.a. A106/107 165.00 35.00
88Br.1942REGNO, Muziekmotief Rossini serie in paren op brief naar Dld. 180.00 35.00
89**1935Somalia, de 10 Lire t.14 Nijpaard Extra lage inzet. Zie ook 81 en 82 700.00 70.00
90doc.1943delen van OORLOGS-documenten gedateerd 24 juli 1943 - de dag waarop Mussolini werd afgezet. 46 PM-zegels allemaal gestempeld met Distretti Militare PM E 181. Demobilisatie! Belangrijk stuk geschiedenis.RR 100.00
Einde van deze Lente-Sale! Dank voor het meedoen.